World-class tattoo

ceník

Kolik za tetování

Odpovědět na otázku, kolik dát za tetování je složité. Stejné je to i s koupí hračky, auta nebo domu. Můžete si koupit baráček za babku, ale bude kvalitní? Koupíte si auto za pár tisíc…bude bezpečné? To vám nikdo nezaručí. Stejné to je i v případě, že to bude moc drahé. Ale základní otázka je.. Co je moc drahé a co moc levné? Odpověď bude v následujícím pokračování mého článku.

Umístění studia

Ano, čtete správně. Jedním z aspektů toho, kolik dáte za své nové tetování je i lokace studia, do kterého máte v plánu jít. Ne! Neberte to negativně..spíš se na to koukněte z finančního hlediska v dané lokaci. Je obrovský rozdíl v cenách tetování u nás v České republice a cenami v Německu, Polsku a nebo v Holandsku a USA. Stejné rozdíly jsou v cenách například mezi Prahou a například Pardubicemi. Jak už jsem zmínil v předchozím článku, tak cena tetování záleží převážně na nákladech aj. V Pardubicích jsou náklady na otevření studia mnohonásobně nižší než v Praze. Zároveň i platy lidí žijících v těchto městech jsou rozdílné…(Proto většina lidí utíká do Prahy, jsou tu vyšší platy).

DESIGN, VELIKOST A LOKACE STUDIA

I za malou tečku zaplatíte vcelku velký peníz. Ale za celá záda už necháte pár svých výplat. Cenu ovlivňuje velikost motivu, která se bude tetovat. Ale bacha! Stejný motiv stejné velikosti, vás bude stát jiné peníze na žebrech a jiné na předloktí. Proč? Na předloktí nemá tatér tolik práce s natahováním kůže a je pro něj práce s motivem snazší, kdežto na žebrech stejný motiv při natahování kůže, může mít až o třetinu větší proporce (kůže je zde pružnější). To znamená…za předloktí dáte třeba 8000,- , ale za žebra se stejným motivem už 10000,- . Další ovlivnitel ceny je design, tedy jestli to je oldschool, realistika, abstract nebo jiný styl. Tatér co dělá “všechny” styly, nebude nikdy opravdu kvalitním tatérem. Kvalitní tatér se specializuje na daný styl a ten si rozvíjí a upravuje podle svého. A posledním již zmiňovaným ovlivnitelem ceny, je lokace studia…a na tu už jsem odpovídal předchozí bod.

Tatér

Jsou tatéři, kteří pracují za hodinovou sazbu. Jsou tatéři, kteří určují cenu za “design” tedy projekt. A pak jsou tatéři, kteří mají stálou cenu za sezení. Podle čeho se tyto ceny určují? Vypíšu pár bodů podle čeho se to běžně řídí.:

Zkušenosti

U tatéra s dlouholetou praxí klient očekává zkušenosti, nemusí se u něj tedy bát. Srovnání s jinou profesí? Například učenci na nižších pozicích berou nižší platby, než jejich kolegové, kteří stejnou profesi dělají například už deset let. Tzn.. čím víc zkušeností, tím vyšší cena.

Reputace a známost

Ano, i toto ovlivňuje cenu. Hodně známý tatér bude mít také vyšší ceny. Zároveň bude ale i kvalitní díky jeho reputaci, kterou si člověk v dnešní době lehce zjistí. Zároveň ale tatér s dobrou pověstí kolikrát přivře oko a příjemnému klientovi může dát lepší cenu. Nebo dá lepší cenu v případě, že jeho zákazník přijde se super projektem.

Rychlost a účinnost

Většinou klient i tatér vědí dopředu co a kam se bude tetovat. Od toho slouží konzultace, kde klient skládá zálohu. Záloha je jak na rezervaci termínu pro klienta, tak takzvané skicovné (pro přípravu návrhu). Jsou tatéři, kteří jsou pomalí a jiní zase rychlejší. Nejde říct, co z toho je správně. Hodně rychlé a nebo hodně pomalé je zase špatně (může dojít k poškození kůže). Já například jsem schopný vytetovat barevný lidský portrét v časovém rozmezí od 4 hodin do 6 hodin. Jsou ale tatéři, kteří obdobný motiv tetují přes 12 hodin.

PROČ JE TETOVÁNÍ TAK NÁKLADNÉ?

Zeptám se vás…co vás stojí nové boty? vlasy ? kabelka? Nebo třeba nákupy ve městě? Odpověď zní…PENÍZE… Problém, ale je v tom, že to nejsou jednorázové nákupy, ale nákupy opakující se třeba po měsíci, půl roce, roce….atd… U tetování, hlavně kvalitního, to bývá jednorázová investice. Věřte mi nebo ne, ale za cigára, alkohol, nehty, vlasy..za svůj život dáte kolikrát i 3-4násobek toho, co za komplet záda v realistice a v barvě. Proč jsou tedy náklady takové? Jednoduše… Platíte originalitu, čas, velikost, zkušenosti, známost tatéra, umístění studia.. To vše tuto cenu ovlivní.

JAKÁ JE MINIMÁLNÍ CENA?

Vysvětlil bych vám to asi takto.. Představte si taxi, se kterým pojedete z bodu A do bodu B. Už při nástupu, máte tzn. “nástupní sazbu” a cena se pak načítá podle toho jak daleko jedete, zároveň ale roste i v případě, že stojíte v koloně. A je uplně jedno, jestli jedete 50km/h a nebo 120km/h . Průměrná minimální cena v ČR je 1000-1500 Kč. Ať už se jedná o malou tečku a nebo nápis, minimálka je prostě stanovená. To znamená, že když dáte za tečku tuhle minimální cenu, tak je logické, že za nápis dáte o pár stovek více.

KÁMOŠ MI TO UDĚLÁ ZADARMO!

Tak to fakt gratuluji! Nezapomeň mi za půl roku přilézt s brekotem do studia, jak ti poníčil kůži a místo realistiky tvého psa, ti vytetoval kreaturu z Vetřelce. Většinou ani tatér tatéra netetuje zadarmo. U nich se jedná o výměnný obchod, kérka za kérku. Ale stále to není zadarmo.

SPROPITNÉ PRO TATÉRA?

V USA je zcela běžné, že klienti nechávají pár stovek navíc tatérovi za jeho práci. Opět přirovnání k věcem ze života.. Borec vezme slečnu do italské restaurace. Příjemná atmosféra, skvělé jídlo i pití. Prostě pecka večer. A pokud je člověk opravdu spokojený, je slušnost nechat “TIP”, tedy dýško, či spropitné. Většinou se dává spropitné ve výši 10% z celkové částky. Pokud jste z práce tatéra nadšeni, ještě více ho potěšíte “TIPEM”.

ROZBOR CENY TETOVÁNÍ PRO REJPALY

Hodím vám menší rozbor ceny za tetování. Vezmeme například mého “mývala”. Řekněme, že cena za tento motiv, byla 14tisíc Kč (skutečnou cenu nebudu uvádět) . Tetováno mladé slečně, která tu stopro bude minimálně dalších 30 let, takže 360 měsíců. Vemte cenu tetování a počet měsíců, které tu fakt, ale fakt ještě budete a vydělte je. Takže… 14000Kč / 360 měsíců = 38,8888 Kč . Je to směšná částka že? Defacto jedna jízdenka na hodinu a půl po praze. A co jenom na 2 roky? Stejný princip…

14000 Kč / 24 měsíců = 583 Kč na stranu každý měsíc.

*Cena tetování za mývala je smyšlená, opravdové ceny psát nebudu. Každá práce i klient je individuální.

ZÁLOHY NA TERMÍN TETOVÁNÍ

Pokud klient složí zálohu a domluví se termín tetování a klient se na termín tetování nedostaví a neomluví se minimálně 48 hodin předem (jiná věc je nemoc,uraz (např. bouračka v autě atd.) nebo jiná náhlá příčina, která zamezí příchod na tetování) tak záloha propadá ve prospěch tatéra/studia. Proč tomu tak je:

1. Klient se nedostaví a studiu/tatérovi vznikla škoda (výdělek = 0Kč)

2. Příprava projektu schroupne nějaký čas ať se jedná čistě o

nákres nebo o vymyšlení projektu

Základní cena je 1000 Kč.

Cena tetování je počítána jako hodinová sazba – 1500 Kč za hodinu.

U projektů většího rozsahu (rukávy, celá záda apod.) – 1000 Kč za hodinu.

Předělávky a překrývačky – příplatek k základní sazbě ve výši 1500 Kč.

Cena za přípravu návrhu – 500 Kč.

Cena za autorský návrh – 1000 Kč.

After care přípravky – 200 Kč

provozní doba studia

Pondělí – Pátek ……………………………. 10:00 – 18:00

Sobota – Neděle …………………………… dle předchozí domluvy 

kontakt

Adresa ………… Husova 139, Kutná Hora

Telefon ……….. +420 728 876 084, +420 724 875 555

E-mail …………. naiveart@therapist.net, pikasomeister@gmail.com

zůstaňme v kontaktu